Klinika dermoestetike "Best In" është një destinacion i dalluar në tregun e kujdesit për trupin dhe fytyrën, me një eksperiencë të gjatë dhe reputacion të shkëlqyeshëm. Për vite me radhë, kjo klinikë ka ofruar shërbime dhe pajisje të cilat janë të konsideruara nder me te mirat në industrinë e dermoestetikës. Drejtuesja e klinikës, Migena Krifsa, një profesioniste me eksperiencë të gjerë në fushën e kujdesit për lëkurën, është burimi i dijes dhe ekspertizës së klinikes "Best In". Me një pasion...

 • Microblading

  Microblading është një teknikë e kozmetikës së përhapur që përdoret për të përmirësuar formën dhe dukjen e vetullave. Kjo procedurë përfshin përdorimin e veglave të veçanta të quajtura “blades” ose “microblades” për të vendosur ngjyrë të trajtuar nën lëkurë në formën e vegullave të individëve.

  Microblading është një metodë manuale, në të cilën trajtuesi përdor aftësinë e tyre artistike dhe eksperienca për të vendosur vegullat me shumë kujdes dhe në mënyrë të detajuar. Për të minimizuar ndjeshmërinë dhe kthjelltësinë gjatë procedurës, numëruesi lokal mund të përdoret për të ftohur zonën.

  Përfitimet e microblading përfshijnë formimin e vetullave të shkëlqyera dhe të natyrshme, ndërsa rezultati zgjat për një kohë të gjatë. Kjo procedurë ofron një alternativë për ngritjen e vetullave me laps ose ngjyrues për ata që dëshirojnë të kenë vetulla të plotë dhe të formuara pa përdorur produktet e përditshme.

 • Powder Brows

  Powder Brows është një teknikë e kozmetikës për trajtimin e vetullave, e cila i jep atyre një pamje të përshkruar, të ngjitur dhe të plotë. Kjo procedurë është e ngjashme me microblading, por përdor një teknikë të ndryshme për të krijuar efektin e ngjyrës së pulës së pluhurit.

  Procesi fillon me konsultën dhe analizën e fytyrës së klientit për të përcaktuar formën dhe ngjyrën e dëshiruar të vetullave. Trajtuesi përdor një vegël me ngjyrë të trajtuar për të aplikuar ngjyrë gradualisht në sipërfaqen e lëkurës në formën e vetullave. Ngjyra vendoset me shumë kujdes dhe shtypet me intensitet të ndryshuar për të krijuar një efekt të ngjitur dhe të mëtejshëm.

  Powder Brows krijon një efekt të ngjitur dhe të shkëlqyeshëm, duke i dhënë vetullave një pamje të plotë dhe të formuar. Ndër avantazhet e kësaj metode është që rezultati zgjat për një kohë më të gjatë krahasuar me makeup-in e zakonshëm të vetullave. Për më tepër, ky trajtim është ideal për ata që kanë vetulla të rralla, të dobëta ose të humbura për shkak të alopecisë, plakjes ose trajtimit të mëparshëm të vetullave.

  Përkujdesja e duhur pas aplikimit të Powder Brows është gjithashtu e rëndësishme. Klienti duhet të shmangë eksponimin e drejtpërdrejtë ndaj diellit, të mos krijojë një ndotje të lëkurës në zonën e vetullave dhe të ruajë pastrimin e rregullt për të ruajtur pamjen e tyre të bukur.

 • Vetulla Sfumatur

  Vetullat e sfumuar janë një teknikë popullore e trajtimit të vetullave që i jep atyre një pamje të butë dhe të natyrshme. Kjo metodë përdor një vegël të veçantë për të krijuar një efekt të ngjitur gradual në vetullat duke i dhënë atyre një pamje të zbutur dhe të pastër.
  Procesi fillon me konsultën me specialistin e vetullave për të diskutuar formën dhe ngjyrën e dëshiruar të vetullave. Përdorimi i veglave të specializuara lejon trajtuesin të aplikojë ngjyrë gradualisht në sipërfaqen e lëkurës në formën e vetullave duke krijuar një efekt të sfumuar dhe të butë.

  Kjo metodë siguron një pamje të natyrshme, duke i dhënë vetullave një kontur të mprehtë dhe një pamje të rafinuar.
  Vetullat e sfumuar janë ideale për ata që dëshirojnë të kenë vetulla të plotë dhe të formuara, por preferojnë një pamje më të lehtë dhe më të zbutur se teknikat e tjera të trajtimit të vetullave. Kjo metodë përdoret zakonisht për të korrigjuar formën e vetullave, të shtojë vëllim dhe ngjyrë, dhe të përmirësojë pamjen e përgjithshme të fytyrës.
  Eshtë një teknologji për krijimin e një make-up të veçantë që qëndron në fytyrë për një kohë të gjatë. Kjo arrihet jo duke aplikuar një bojë në sipërfaqen e lëkurës, por duke e futur atë në shtresën epidermale. Në këtë rast, pigmenti futet në një thellësi shumë më të cekët sesa kur krijohen tatuazhe, kështu që kjo procedurë është shumë më pak e dhimbshme dhe bojëja zhduket me kalimin e kohës. Është e vështirë të thuhet saktësisht se sa do të zgjasë grimi i përhershëm. E gjitha varet nga kushtet e jashtme, pigmentet e përdorura dhe karakteristikat e trupit. Çdo tatuazh i vetullave përfshin një korrigjim shtesë çdo disa muaj.

 • Combo Brows

 • Lips Tattoo

  Pse duhet te bejme pigmentim te buzeve?

  Pigmentimi i buzës është një tattoo permanente që thekson formën dhe pigmentin e buzëve. Nuk është domosdoshmërisht ngjyrë e theksuar dhe dicka ekstravagante,përkundrazi,pigmentimi i buzëve shërben për të theksuar konturin dhe ngjyrën e buzës duke bërë që buzët të duken më të plota dhe më me ngjyrë.
  Ngjyrat i disponojmë në studio dhe klienti ka mundësi zgjedhje në nuanca te ndryshme, nga më natyrale deri në nuancat e theksuara.
  Pigmentimi i buzës do 7 ditë që të shohim rezultat dhe ju pas pigmentimit mund të bëni një aktivitet normal.

 • Eye Liner Tattoo

  Penel i përhershëm përfshin vendosjen e pigmentit në linjën tuaj të syrit për të rikrijuar pamjen e penelit që ju aplikoni me zell çdo mëngjes. E Ngjashme me skuqjen e buzëve dhe microblading sepse depoziton ngjyrën në lëkurë, por nuk zgjat përgjithmonë.
  Peneli i përhershëm mund t’ju zgjasë diku nga një deri në tre vjet, kjo varet vetëm se sa shpejt lëkura juaj thith pigmentin. Kur jeni në fazën e shërimit, nuk duhet të ekspozoni zonën në ujë për rreth një javë, dhe grimi i syve duhet të mbahet në minimum për t’u siguruar që pigmenti zgjat.

 • Pastrim manual i fytyres

  Pastrimi i thellë i fytyrës, është një ndër trajtimet më të rëndësishme të estetikes sepse është i domosdoshëm për mirëmbajtjen e lëkurës, kryerjen normale të funksioneve të qelizave të saj si dhe ndricimin e saj.Eshtë një trajtim nëpërmjet të cilit personi i specializuar, duke ndjekur procedurat specifike dhe përkatëse në varësi të llojit dhe nevojave të lëkurës ka si qëllim balancimin e PH të Iekurës, largimin e papastërtive dhe qelizave të vdekura.

 • Peeling Kimik

  Peeling kimik është një proçedurë dermo-estetike që përmirëson rrudhat në lëkurë, aknet dhe shenjat e akneve, njollat. Ajo realizohet nëpërmjet aplikimit të disa llojeve të acideve në lëkurë. Peeling kimik është një proçedurë e përdorur që në kohën e Kleopatrës dhe realizon:

  Eksfolimin e shtresave sipërfaqësore të lëkurës;

  Nxitjen e glucosaminoglukaneve dhe Rimodelimin e fibrave të kolagenit dhe elastinës;

  Depigmentimin e lëkurës;

  Rivitalizimin e lëkurës dhe efekt antiirritues.

 • Trajtimi i akneve

  Kur vjen puna tek aknet, trajtimi nuk i ngjan trajtimit. Cdo individ ka nje histori te lekures se tyre, ndersa aknet zhvillohen nga mbiprodhimi i tepert i sebumit apo bllokimit te poreve ato ndodhin te kene protolloke te ndryshme trajtimi ne varesi te grades se tyre dhe crregullimit hormonal (nese ka). Nuk perjashtohet rasti i medikamenteve orale njekohesisht ose para trajtimit klinik te akneve. Rastet e perhapura te akneve nodulare mund te tregojne nje problem me shume baktere ne lekure. Ju mund te vini re se nyjet e akneve vazhdojne te shfaqen pas trajtimit, ose nyjet mund te perhapen ne te gjithe trupin. Ne raste te tilla, mjeku specialist mund te rekomandoje nje antibiotik oral per te hequr qafe bakteret e teperta. Kjo behet per te parandaluar qe bakteret te futen ne pore dhe te çojne ne formimin e puçrrave nodulare. Antibiotiket gjithashtu mund te zvogelojne inflamacionin e dhimbshem te lidhur me kete lloj puçrrash.

  Gjate dekadave te fundit nder aparaturat apo teknologjite qe jane promovuar dhe perdorur per trajtime te ndryshme dermo-estetike, mund te permendim teknologjine e trajtimit me Lazer Fraksional CO2, i cili ndihmon lekuren ne riprodhimin e kolagjenit si dhe nxit ristrukturimin deri ne shtresat me te thella te saj pa patur nevoje per nderhyrje invasive.

 • Trajtimi i njollave

  Trajtimet kundër njollave në klinikën tonë janë zgjidhje të specializuara për të adresuar dhe reduktuar shfaqjen e njollave në lëkurë. Ne ofrojmë trajtime të personalizuara që synojnë të përmirësojnë pamjen e lëkurës dhe të forcojnë vetëbesimin tuaj.
  Trajtimet kundër njollave përfshijnë procedura të avancuara si terapia me laser, peeling kimik, mikrodermabrazi, dhe trajtimet me IPL (lumination intense pulsee) për të zvogëluar hiperpigmentimin dhe për të rikthyer një ton të përshtatshëm të lëkurës.
  Specialistët tanë përdorin teknologji të fundit dhe produkte të cilësisë së lartë për të siguruar rezultate të qëndrueshme dhe të përsosura. Përpara fillimit të trajtimit, konsultohuni me një specialist të klinikës sonë për të vlerësuar nevojat tuaja individuale dhe për të përcaktuar trajtimin më të përshtatshëm për ju.
  Ne jemi këtu për t’ju ndihmuar në rrugën drejt një lëkure më të pastër, më të shndritshme, dhe për t’ju ndihmuar të ndjeheni më të sigurt në pamjen tuaj.

 • Trajtimi antiage

  Trajtimet anti-age në klinikën tonë janë zgjidhje të specializuara për të përmirësuar pamjen e lëkurës dhe për të luftuar shenjat e plakjes. Ne ofrojmë një gamë të trajtimeve të avancuara që synojnë rikthimin e freskisë dhe elasticitetit të lëkurës.
  Trajtimet anti-age përfshijnë procedura si injeksionet e acidit hialuronik për mbushjen e rrudhave të thella dhe përmirësimin e vëllimit të lëkurës, botox për reduktimin e rrudhave mimike dhe përmirësimin e vëllimit të lëkurës, dermoabrazioni për largimin e qelizave të vdekura të lëkurës dhe përmirësimin e teksturës së saj, si dhe trajtimet me laser për stimulimin e prodhimit të kolagjenit dhe për të zvogëluar shenjat e plakjes.
  Trajtimet anti-age në klinikën tonë kryhen nga ekspertë të fushës, të cilët përdorin teknologji të fundit dhe produkte të cilësisë së lartë për të siguruar rezultate të shkëlqyeshme dhe të qëndrueshme.
  Para se të përdorni ndonjë trajtim anti-age, konsultohuni me një specialist në klinikën tonë për të diskutuar objektivat tuaja dhe për të vendosur trajtimin më të përshtatshëm për ju. Ne jemi këtu për t’ju ndihmuar në rrugën tuaj drejt një lëkure më të rinovuar dhe më të shndritshme.

 • Hydrafacial

  Hidarafacial është aparaturë bashkëkohore e cila kombinon pastrimin, heqjen e pikave të zeza, eleminimin e qelizave të vdekura të lëkurës dhe hidratimin e saj në një kohë shumë të shkurtër dhe pa dhimbje.
  Ky trajtim mundëson kombinimin e benefiteve të dermoabrazionit me peeling-un kimik me anë të aplikimit të serumeve hidratuese, të cilat rehabilitojnë lëkurën duke i dhuruar një pamje më rinore.
  Vlen të theksohet fakti që kjo është aparatura e vetme e cila ofron dermoabrazion me hidratim, pra pa shkaktuar irritim apo tharje të lëkurës.

  Çfarë mund të trajtohet me HydraFacial?

  Nëpërmjet HydraFacial është i mundur:

  Përmirësimi i teksturës së lëkurës

  Trajtimi i lëkurës së yndyrshme

  Eleminimi i poreve të zgjeruara

  Rikthimi i elasticitetit të lëkurës

  Balancimi i tonalitetit

  Eleminimi i rrudhave të mimikës

  Eleminimi i njollave kafe

 • LASER HAIR REMOVAL

  Jemi këtu për të ju prezantuar një mundësi të shkëlqyeshme për të përmirësuar pamjen dhe komoditetin e trupit tuaj – epilimin me lazer.

  Kjo është një metodë moderne dhe efikase për të hequr dhe zbutur rritjen e qimeve në zona të ndryshme të trupit. Kjo procedurë ofron lehtësim të përhershëm nga qimet e tepërta dhe të paëmëtshme, duke ju lënë të ndiheni të sigurt dhe të vetëpërshtatshëm në lëkurën tuaj.

  Pse të zgjidhni epilimin me lazer në klinikën tonë?

  Lehtësim i Përhershëm: Epilimi me lazer ndikon në rrënjët e qimeve, duke i ngadalësuar dhe duke zvogëluar rritjen e tyre. Ky proces gradual sjell efekte të qëndrueshme, duke ju lënë të ndiheni të freskët dhe të sigurt me lëkurën tuaj, pa nevojë për trajtime të shpeshta.

  Kohë e Shkurtër e Trajtimeve: Epilimi me lazer është një metodë e shpejtë, e cila mund të trajtojë zona të mëdha të trupit brenda një kohë të shkurtër. Përfitimet janë të dukshme menjëherë, duke e bërë këtë metodë të përshtatshme për njerëzit me rutina të ngarkuara të jetës.

  Komoditet dhe Qëndrueshmëri: Pas një sërë trajtimesh fillestare, ju do të vini re se rritja e qimeve është më e hollë dhe më pak e dendur. Kjo do të reduktojë nevojën tuaj për depilim të shpeshtë dhe do t’ju japë komoditet dhe vetëbesim të përhershëm në lëkurën tuaj.

  Trajtim Individual: Specialistët tanë të kualifikuar janë këtu për të përcjellë çdo hollësi të procedurës dhe për t’ju ndihmuar të përcaktoni se cilat zona të trupit janë më të përshtatshme për epilim me lazer. Ata do të konsiderojnë tipin tuaj të lëkurës dhe preferencat tuaja për të siguruar rezultate sa më të mira.

  Rrugë e Sigurt drejt Lëkurës të Butë: Epilimi me lazer ofron një mundësi për të pasur një lëkurë të butë dhe të paqëndrueshme në mënyrë të sigurt dhe të kontrolluar. Rrezikshmëritë dhe pasojat e depilimeve të zakonshme (si inflamacioni dhe ndërlikimet) zvogëlohen ndjeshëm.

  Të gjithë ekipi ynë është i përkushtuar të ju ofrojë një përvojë cilësore të epilimit me lazer, duke ju ndihmuar të arrini një pamje të freskët dhe të lirë nga qimet e tepërta. Për të mësuar më shumë dhe për të rezervuar një konsultim, na kontaktoni sot.

 • Fytyre

  LASER FRAXEL CO2

  Fraxel eshte çelesi per lekure te shkelqyeshme. Fraxel eshte laser i cili perdoret nga te gjitha moshat ne te gjitha llojet e lekures ne te gjitha pjeset e trupit. Nese po kerkoni lekure te rinuar, me te bute dhe shume vite me re atehere Fraxeli eshte zgjidhja.

  Fraxel përdoret për:
  • Trajtimin e rrudhave në zonën anësore të syve
  • Rigjenerimin e lëkurës së fytyrës, qafës, dekoltesë, duarve etj.
  • Trajtimin e cikatriceve dhe shenjave nga aknet
  • Trajtimin e lëkurës së dëmtuar nga dielli
  • Reduktimin e poreve
  • Korrigjimin e njollave të lëkurës
  • Eleminimin e strijave

  2. Fraxel arrin të depërtojë në lëkurë në mënyrë selektive dhe në zona të paracaktuara, në një thellësi mbi 1 mm, falë rediofrekuencës bipolare e cila ka si funksion specifik të përforcojë efektin e CO2 gjatë trajtimit.
  Nga kjo proçedurë lëkura përfitonj një rigjenerim/ ristrukturim të shpejtë, ndërkohë ruhen indet e shëndetshme të lëkurës përreth.
  Drita e emetuar nga lazeri, në disa zona jep ndjesinë e çpimeve apo edhe ndjesi djegie të lehtë në lëkurë. Dhimbja gjatë trajtimit është përgjithësisht e tolerueshme, kjo sepse sic e theksuam edhe më lart përpara terapisë aplikohet krem anestezik, i cili minimizon ndjesinë e dhimbjes.
  Duke qenë se lëkura pas proçedurës është e irrituar, ajo ka nevojë për një periudhë rekuperimi që zgjat 3-7 ditë.

  3.Fraxel eshte zgjidhja me e mire e trajtimit te shenjave nga operacionet, shenjat e akneve, rrudhat e imta, strijat, shenjave nga dielli dhe melasma.

  4.Fraxel: Permireson ne pergjithesi tenin e lekure dhe redukton poret,
  Redukton rrudhat e thella dhe linjat ne balle,
  Zhduk shenjat e moshes, diellit dhe skuqjet,
  Tonifikon lekuren

 • Trup

  LASER FRAXEL CO2

  Fraxel eshte çelesi per lekure te shkelqyeshme. Fraxel eshte laser i cili perdoret nga te gjitha moshat ne te gjitha llojet e lekures ne te gjitha pjeset e trupit. Nese po kerkoni lekure te rinuar, me te bute dhe shume vite me re atehere Fraxeli eshte zgjidhja.

  Fraxel përdoret për:
  • Trajtimin e rrudhave në zonën anësore të syve
  • Rigjenerimin e lëkurës së fytyrës, qafës, dekoltesë, duarve etj.
  • Trajtimin e cikatriceve dhe shenjave nga aknet
  • Trajtimin e lëkurës së dëmtuar nga dielli
  • Reduktimin e poreve
  • Korrigjimin e njollave të lëkurës
  • Eleminimin e strijave

  2. Fraxel arrin të depërtojë në lëkurë në mënyrë selektive dhe në zona të paracaktuara, në një thellësi mbi 1 mm, falë rediofrekuencës bipolare e cila ka si funksion specifik të përforcojë efektin e CO2 gjatë trajtimit.
  Nga kjo proçedurë lëkura përfitonj një rigjenerim/ ristrukturim të shpejtë, ndërkohë ruhen indet e shëndetshme të lëkurës përreth.
  Drita e emetuar nga lazeri, në disa zona jep ndjesinë e çpimeve apo edhe ndjesi djegie të lehtë në lëkurë. Dhimbja gjatë trajtimit është përgjithësisht e tolerueshme, kjo sepse sic e theksuam edhe më lart përpara terapisë aplikohet krem anestezik, i cili minimizon ndjesinë e dhimbjes.
  Duke qenë se lëkura pas proçedurës është e irrituar, ajo ka nevojë për një periudhë rekuperimi që zgjat 3-7 ditë.

  3.Fraxel eshte zgjidhja me e mire e trajtimit te shenjave nga operacionet, shenjat e akneve, rrudhat e imta, strijat, shenjave nga dielli dhe melasma.

  4.Fraxel:Permireson ne pergjithesi tenin e lekure dhe redukton poret,
  Redukton rrudhat e thella dhe linjat ne balle,Zhduk shenjat e moshes, diellit dhe skuqjet,Tonifikon lekuren

 • Jet Peel

  𝐂𝐢𝐥𝐚𝐭 𝐣𝐚𝐧𝐞 𝐡𝐚𝐩𝐚𝐭 𝐪𝐞 𝐧𝐝𝐢𝐪𝐞𝐧 𝐧𝐞 𝐧𝐣𝐞 𝐭𝐫𝐚𝐣𝐭𝐢𝐦 𝐦𝐞 𝐉𝐞𝐭𝐏𝐞𝐞𝐥:
  1.𝐋𝐢𝐦𝐟𝐨𝐝𝐫𝐞𝐧𝐚𝐳𝐡𝐢- eshte procesi i pare ku me ate te JET DETOX WATER bejme te mundur stimulimin e sistemit limfatik me presion te vazhduar.Ky proces ben te mundur nxjerrjen e te gjitha papastertive nen lekure duke i shtyre ato direkte ne nyjet kryesore limfatike.
  2.𝐄𝐤𝐬𝐟𝐨𝐥𝐢𝐚𝐜𝐢𝐨𝐧𝐢-heqje e qelizave të vdekura ate te presionit te vazhduar mbi lëkurë në një distancë prej afro 1 cm. Qelizat e vdekura të lëkurës mund të hiqen butësisht nga presioni. Në të njëjtën kohë, lëkura është e pasuruar me oksigjen dhe poret pastrohen thellësisht.
  3-𝐈𝐧𝐟𝐮𝐬𝐢𝐨𝐧𝐢-JetPeelTM nepermjet solucioneve aktive specifike per cdo indikacion( akne, njollat në lëkurë, lëkurat sensitive, rosacea,trajtim te skalpit, trajtimin e djersitjes, tonifikimin dhe permiresimin e tekstures se lekures. Kjo arrihet duke stimuluar formimin e kolagjenit dhe elastinës së re, për të furnizuar qelizat me energji, për të përmirësuar pigmentimin dhe gjendjen e lëkurës.

 • Fytyre

  Skin Prime Hifu Lifting (handpice i perqendruar)Skin Prime Hifu Lifting
  HiFu Lifting Pa Kirurgji nenkupeton ultratingull te fokusuar me frekuence te larte qe deperton deri ne shtresat e thella te lekures dse fytyres dhe trupit, i cili ultratingull stimulon terheqjen e lekures dhe shtrirjen e rudhave si dhe humbjen e pjeseve dhjamore ne menyre te shpejte.

  Skin Prime ne BEST IN CLINIC MIGENA ofron teknologjine e patentuar Vmax e cila efektet pozitive te HiFu klasike i amplifikon me 10 here si rezultat i penetrimeve ne shtresat me te thella te lekures.

  Vmax HiFu ka shume perfitime estetike, dhe perdoret per te kundervepruar me shenjat e plakjes si renia e lekures dhe rrudhat në fytyre, qafe dhe gjoks, si dhe heqjen e zones se ballit. Kohezjatja 2 deri 4 vite

  Problemet te cilat trajtohen me HiFu jane:

  – Stimulimi i kolagjenit dhe elastines

  – Zvogëlimi i rrudhave.

  – Shtrëngimi i lekures se varur ne qafe.

  – Ngritja e mollezave, vetullave.

  – Përmiresimi i perkufizimit te nofulles.

  – Shtrengimi i dekoltes.

  – Rigjenerimi i lekures

  – Shtrengimi i dekoltes.

  – Rigjenerimi i lekures

 • Trup

  Skin Prime Hifu Lifting (handpice i perqendruar)Skin Prime Hifu Lifting
  HiFu Lifting Pa Kirurgji nenkupeton ultratingull te fokusuar me frekuence te larte qe deperton deri ne shtresat e thella te lekures dse fytyres dhe trupit, i cili ultratingull stimulon terheqjen e lekures dhe shtrirjen e rudhave si dhe humbjen e pjeseve dhjamore ne menyre te shpejte.

  Skin Prime ne BEST IN CLINIC MIGENA ofron teknologjine e patentuar Vmax e cila efektet pozitive te HiFu klasike i amplifikon me 10 here si rezultat i penetrimeve ne shtresat me te thella te lekures.

  Vmax HiFu ka shume perfitime estetike, dhe perdoret per te kundervepruar me shenjat e plakjes si renia e lekures dhe rrudhat në fytyre, qafe dhe gjoks, si dhe heqjen e zones se ballit. Kohezjatja 2 deri 4 vite

  Problemet te cilat trajtohen me HiFu jane:

  – Stimulimi i kolagjenit dhe elastines

  – Zvogëlimi i rrudhave.

  – Shtrëngimi i lekures se varur ne qafe.

  – Ngritja e mollezave, vetullave.

  – Përmiresimi i perkufizimit te nofulles.

  – Shtrengimi i dekoltes.

  – Rigjenerimi i lekures

  – Shtrengimi i dekoltes.

  – Rigjenerimi i lekures

 • Lazer Tatto Removal

  Laser tatto removal
  Laseri e heq tatuazhin duke dërguar impulse drite me intensitet të lartë që kalojnë pa shkaktuar dëme në shtresat e lëkurës dhe absorbohen nga pigmenti i tatuazhit më poshtë.
  Heqja me laser bëhet në mënyrë të fragmentizuar duke e larguar atë pjesë me një distancë kohore prej 25 deri 30 ditësh nga njëra seancë te tjetra pasi kjo është koha që i duhet lëkurës për t’u rigjeneruar dhe për të bërë trajtimin e radhës.

  Për të bërë një heqje të tatuazhit, duhen disa seanca, numri i seancave varet nga madhësia e zonës që do trajtohet, lloji i ngjyrës së përdorur për tatuazhin si dhe karakteristikat e lëkurës.

  Pas cdo seance lëkura do të jetë e ndjeshme dhe mund të formojë kore. Gjatë javëve në vijim në pjesët e trajtuara, pigmenti do jete duke u zbehur.

  Procedura e heqjes së tatuazhit realizohet pas disa seancash, pasi sic e përmendëm dhe më lartë varet nga ngjyra e tattoo-së, vjetërsia, dhe thellësia që është përdorur për bërjen e tattoo-së. Prandaj koha e heqjes së tattoo-së varet nga njëri person tek tjetri.

  Ngjyra e verdhë dhe e gjelbërt janë më të vështirat për tu hequr ndërkohë që e zeza dhe blu-ja e errët janë ngjyrat që mund të hiqen më thjeshtë.

 • Bark

  Body Sculpt
  Aparatura e Slim Body ose Body Sculpt
  Sinergjia qe i jep jete formave tuaja. Rimodelim i shpejte i trupit tuaj.

  ✅ Zvogëlon dëmtimet e celulitit
  ✅ Përmirëson TONIFIKIMIN dhe ELASTICITETIN e lëkurës
  ✅ Stimulon prodhimin e COLLAGENIT
  ✅ Redukton PANNIKAT E Yndyrshme te indeve nën lëkurë.
  ✅ E DUKSHME NE KOHE TE SHKURTER.

  Overline BODY SCULPT bën te mundur :

  ✅ Valët – për të luftojnë depozitat e dhjamit dhe njollat ​​e celulitit;

  ✅ Vakum – për një rezultat të modelimit të përgjithshëm;

  ✅ Radiofrekuenca shumëpolare – për të eleminuar ngecjen e lëngjeve në kapilarë;

  ✅ LLT- (Trajtim me Nivele të Ulëta me Laser) – për një veprim tonifikues dhe forcues.

 • Kembet

 • Krahet

 • Vithet

 • Filler i buzes

  Filleri është një produkt kozmetik që përdoret për të mbushur volumin e humbur në fytyrë dhe për të zbutur rrudhat e thella. Zakonisht, filleri përbëhet nga acidi hialuronik, një substancë natyrale që gjendet në lëkurë dhe që ndihmon në ruajtjen e hidratimit dhe elasticitetit të saj.

  Përdorimi i fillerit në trajtimin estetik ofron një zgjidhje të shpejtë dhe të përkohshme për të përmirësuar pamjen e fytyrës. Filleri aplikohet në zona të caktuara të fytyrës për të zvogëluar rrudhat e thella, për të rikthyer vëllimin e humbur në faqet, buzët, ose zonën e rrethimit të syve, dhe për të përmirësuar konturin e fytyrës.

  Në klinikën tonë, ofrojmë trajtimet me filler të kryera nga specialistë të fushës së estetikës. Përdorimi i fillerit mund të rezultojë në një pamje më të freskët dhe më të rinovuar, duke i dhënë fytyrës një kontur të përsosur dhe një shndritje të shkëlqyeshme.

  Para se të filloni një trajtim me filler, konsultohuni me një specialist të klinikës sonë për të diskutuar synimet tuaja dhe për të përcaktuar trajtimin më të përshtatshëm për ju. Ne jemi këtu për të ofruar trajtime cilësore dhe për të ndihmuar klientët tanë të arrijnë pamjen dhe vetëbesimin që dëshirojnë

 • Rimodelim i hundes

  Filleri është një produkt kozmetik që përdoret për të mbushur volumin e humbur në fytyrë dhe për të zbutur rrudhat e thella. Zakonisht, filleri përbëhet nga acidi hialuronik, një substancë natyrale që gjendet në lëkurë dhe që ndihmon në ruajtjen e hidratimit dhe elasticitetit të saj.

  Përdorimi i fillerit në trajtimin estetik ofron një zgjidhje të shpejtë dhe të përkohshme për të përmirësuar pamjen e fytyrës. Filleri aplikohet në zona të caktuara të fytyrës për të zvogëluar rrudhat e thella, për të rikthyer vëllimin e humbur në faqet, buzët, ose zonën e rrethimit të syve, dhe për të përmirësuar konturin e fytyrës.

  Në klinikën tonë, ofrojmë trajtimet me filler të kryera nga specialistë të fushës së estetikës. Përdorimi i fillerit mund të rezultojë në një pamje më të freskët dhe më të rinovuar, duke i dhënë fytyrës një kontur të përsosur dhe një shndritje të shkëlqyeshme.

  Para se të filloni një trajtim me filler, konsultohuni me një specialist të klinikës sonë për të diskutuar synimet tuaja dhe për të përcaktuar trajtimin më të përshtatshëm për ju. Ne jemi këtu për të ofruar trajtime cilësore dhe për të ndihmuar klientët tanë të arrijnë pamjen dhe vetëbesimin që dëshirojnë

 • Rimodelim i mollzave

  Filleri është një produkt kozmetik që përdoret për të mbushur volumin e humbur në fytyrë dhe për të zbutur rrudhat e thella. Zakonisht, filleri përbëhet nga acidi hialuronik, një substancë natyrale që gjendet në lëkurë dhe që ndihmon në ruajtjen e hidratimit dhe elasticitetit të saj.

  Përdorimi i fillerit në trajtimin estetik ofron një zgjidhje të shpejtë dhe të përkohshme për të përmirësuar pamjen e fytyrës. Filleri aplikohet në zona të caktuara të fytyrës për të zvogëluar rrudhat e thella, për të rikthyer vëllimin e humbur në faqet, buzët, ose zonën e rrethimit të syve, dhe për të përmirësuar konturin e fytyrës.

  Në klinikën tonë, ofrojmë trajtimet me filler të kryera nga specialistë të fushës së estetikës. Përdorimi i fillerit mund të rezultojë në një pamje më të freskët dhe më të rinovuar, duke i dhënë fytyrës një kontur të përsosur dhe një shndritje të shkëlqyeshme.

  Para se të filloni një trajtim me filler, konsultohuni me një specialist të klinikës sonë për të diskutuar synimet tuaja dhe për të përcaktuar trajtimin më të përshtatshëm për ju. Ne jemi këtu për të ofruar trajtime cilësore dhe për të ndihmuar klientët tanë të arrijnë pamjen dhe vetëbesimin që dëshirojnë

 • Rimodelim i mjekres

  Filleri është një produkt kozmetik që përdoret për të mbushur volumin e humbur në fytyrë dhe për të zbutur rrudhat e thella. Zakonisht, filleri përbëhet nga acidi hialuronik, një substancë natyrale që gjendet në lëkurë dhe që ndihmon në ruajtjen e hidratimit dhe elasticitetit të saj.

  Përdorimi i fillerit në trajtimin estetik ofron një zgjidhje të shpejtë dhe të përkohshme për të përmirësuar pamjen e fytyrës. Filleri aplikohet në zona të caktuara të fytyrës për të zvogëluar rrudhat e thella, për të rikthyer vëllimin e humbur në faqet, buzët, ose zonën e rrethimit të syve, dhe për të përmirësuar konturin e fytyrës.

  Në klinikën tonë, ofrojmë trajtimet me filler të kryera nga specialistë të fushës së estetikës. Përdorimi i fillerit mund të rezultojë në një pamje më të freskët dhe më të rinovuar, duke i dhënë fytyrës një kontur të përsosur dhe një shndritje të shkëlqyeshme.

  Para se të filloni një trajtim me filler, konsultohuni me një specialist të klinikës sonë për të diskutuar synimet tuaja dhe për të përcaktuar trajtimin më të përshtatshëm për ju. Ne jemi këtu për të ofruar trajtime cilësore dhe për të ndihmuar klientët tanë të arrijnë pamjen dhe vetëbesimin që dëshirojnë

 • Jawline

  Jawline, ose kontura e linjave të faqes, është një element kyç i harmonisë së fytyrës dhe i bukurisë natyrore. Ne jemi këtu për të ju ndihmuar të arrini një jawline të përsosur dhe të përmirësoni estetikën e fytyrës tuaj me trajtimin e jawline në klinikën tonë.

  Trajtimi i jawline është një procedurë estetike e krijuar për të përmirësuar strukturën e faqes tuaj. Përdorimi i teknikave të specializuara dhe produktëve të cilësisë së lartë, ne mund të rrisim definicionin e linjave të faqes tuaj, duke siguruar një pamje të përsosur dhe të harmonizuar.

  Përfitimet e trajtimit të jawline në klinikën tonë përfshijnë:

  Definicion i thellë i konturave: Përmes aplikimit të teknikave të avancuara, trajtimi i jawline ndihmon në përmirësimin e strukturës së faqes, duke i dhënë fytyrës suaj një pamje të thellë dhe të përsosur.

  Rritje e besimit: Një jawline i përsosur mund të ndryshojë shumë në perceptimin tuaj për veten. Duke pasur një faqe të përsosur dhe të balancuar, ndjenja e vetbesimit tuaj rritet.

  Përshtatje individuale: Një nga avantazhet e trajtimit të jawline në klinikën tonë është qasja e personalizuar. Specialistët tanë do t’ju ofrojnë këshilla dhe kujdes të personalizuar për të siguruar që rezultatet të përputhen plotësisht me nevojat dhe dëshirat tuaja.

  Trajtim minimal i ndërhyrjes: Procedurat moderne për trajtimin e jawline shpesh përdorin produkte të bazuar në acid hyaluronic, që sigurojnë rezultate të dukshme pa kohë të gjatë për shërim dhe ndërhyrje të theksuara.

  Në klinikën tonë, ekipi i specialistëve të certifikuar dhe të përvojshëm është këtu për të ju ndihmuar të arrini jawline-in që gjithmonë keni ëndërruar. Ne mbështesim qëllimet tuaja estetike dhe punojmë me përkushtim për të arritur rezultate të shkëlqyera dhe natyrore.

  Bëhuni një pjesë e rrugëtimit tuaj drejt një fytyre të përsosur dhe të sigurt. Rezervoni një konsultim në klinikën tonë sot dhe bashkohuni me ne për të përmirësuar pamjen dhe vetëbesimin tuaj!

 • Mbushje e trekendëshit të lotit

  Ky trajtim i avancuar është i përshtatshëm për ata që dëshirojnë të zbusin përbërjen e rrudhave të përafërta në zonën e trekëndëshit të lotit, duke i dhënë fytyrës një pamje të freskët dhe të përsosur.

  Përse të zgjidhni mbushjen e trekëndëshit të lotit me botox në klinikën tonë?

  Rifresko pamjen tuaj: Rreth zona e trekëndëshit të lotit janë vendosur shpesh rrudhat e përafërta që mund të japin pamjen e më shumë moshës se sa ndiheni. Botox-i i vendosur me kujdes në këtë zonë mund të ndihmojë në zbutjen e rrudhave dhe në përmirësimin e pamjes tuaj.

  Procedurë minimale të ndërhyrjes: Trajtmenti i trekëndëshit të lotit me botox është një ndërhyrje minimale dhe mjaft efektive. Përdorimi i injeksioneve të vogla me botox në këtë zonë nuk kërkon kohë shërimi të gjatë dhe nuk përmban ndërhyrje të theksuara.

  Rezultate të shpejta dhe natyrale: Pas një periudhe të shkurtër, do të vëreni një ndryshim të dukshëm në pamjen e trekëndëshit të lotit. Rrugët e fundit të përafërta do të zbuten, dhe fytyra juaj do të përjetohet më të freskët dhe më të rinovuar.

  Ndërhyrje e sigurt dhe e monitoruar: Specialistët tanë të kualifikuar janë të trajnuar për të kryer mbushjen e trekëndëshit të lotit me botox në mënyrë të sigurt dhe të përsosur. Ne ndjekim standarde të larta të kujdesit për të siguruar që ju të keni një përvojë të këndshme dhe të sigurt.

  Këshilla dhe informacion për pasojat e trajtimit, si dhe ndërhyrjet eventuale pas procedurës, do t’ju jepen nga specialistët tanë pas konsultimit fillestar.

  Për të zbuluar më shumë rreth avantazheve dhe detajeve të trajtimit të trekëndëshit të lotit me botox në klinikën tonë, ju ftojmë të rezervoni një konsultim. Bashkohuni me ne për të përmirësuar pamjen tuaj dhe për të sjellë freskinë dhe rininë e fytyrës suaj.

 • Russian Lips

  “Russian lips” është një term që ka të bëjë me procedurën estetike të injektimit të lëkurës së buzëve për të arritur një efekt të plote dhe të lëkurës sërrmuqe në buzë. Kjo procedurë është e lidhur ngushtë me injektimin e lëngjeve ose substancave të ndryshme filluese, si acid hyaluronic, në zonën e buzëve për të përmirësuar formën dhe madhësinë e tyre.

  Procedura e “Russian lips” mund të përfshijë:

  Konsultimi: Para se të filloni procedurën, do të duhet të konsultoheni me një specialist estetik për të diskutuar qëllimet tuaja, parashikimin e rezultateve dhe të gjitha mundësitë e ndërhyrjes.

  Përgatitja dhe anestezia: Për të minimizuar dhimbjen, zakonisht përdoret një anestezik lokal në zonën e buzëve.

  Injektimi: Specialisti do të injektojë acidin hyaluronic në zonat e caktuara të buzëve. Acid hyaluronic është një substancë që ndihmon në hidratimin e lëkurës dhe krijimin e volumit.

  Modelet dhe formën: Injektimi i kryhet në mënyrë që të krijohet një formë e lemuar e buzëve që është harmonike me fytyrën tuaj. Kjo mund të përfshijë ngritjen e sipërfaqes së sipërme të buzëve (cupid’s bow) dhe e poshtme të tyre.

  Masazhi dhe përfundimi: Pasi injektimi përfundon, specialisti mund të bëjë masazhe të lehta për të siguruar një shpërndarje të shëndetshme të produktit. Pas kësaj, ju mund të largoheni nga klinika.

  Rikthimi dhe rezultatet: Efektet e procedurës do të jenë të dukshme menjëherë, por ato mund të ndryshojnë gjatë disa ditëve të para pas ndërhyrjes. Acid hyaluronic zbatohet gradualisht dhe rezultatet përfundimtare mund të shihen pas disa javësh.

 • Ngritje vetulles

  Botoksi është një neurotoksinë e lëngshme që injektohet në muskuj për të trajtuar rrudhat, vijat e buzëqeshjes, linjat e hundës dhe rrudhat horizontale që formohen natyrshëm në ballë, shkruan pazienti.it.

  Duke relaksuar muskujt themelorë, këto vija bëhen më të cekëta dhe shfaqen më pak në mënyrë që të keni një pamje shumë më rinore.

  Por, çfarë është saktësisht botoksi?

  Botoksi është përdorur për të trajtuar miliona pacientë në të gjithë botën për arsye mjekësore dhe kozmetike që nga miratimi i tij nga FDA, Administrata e Ushqimit dhe Barnave, në vitin 2002.

  Botoksi i lëngshëm prodhohet në laborator dhe merret nga një bakter i quajtur “Clostridium botulinum”. Për më tepër, ky lëng pastrohet duke ndjekur udhëzimet strikte të kontrolluara nga laboratori.

  Lëngu injektohet në muskujt e vegjël të fytyrës, mbetet në atë zonë dhe nuk lëviz në zona të tjera të trupit dhe efektet gradualisht tentojnë të zbehen natyrshëm gjatë një periudhe prej tre deri në gjashtë muaj.

 • Botox per djersitjen e tepert

  Toksina e Botulines tipi A eshte nje proteine e prodhuar nga bacterium Clostridium botulinum. Efektet e toksines se botulines njihen prej me shume se nje shekulli, por pas vitit 1980 kjo toksine filloi te perdorej per nje sere problemesh mjekesore. Injeksionet e botoxit filluan te perdoren ne mjekesine kozmetike go ne fillim te viteve ’90.
  Injeksionet trajtuese *Jane perdorur per rrudhat e krijuara si rezultat i levizjeve te mimikes ne bane dhe sy. Keto injeksione kane si gellim relaksimin e musculatures, me shume se sa ngrirjen e saj. Injeksionet relaksuese te muskujve mund te ndihmojne me rrudhat ne pjesen e ballit, ndermjet vetullave dhe perreth syve. Per rrudhat cie verehen ne gjysmen e poshtme te fytyres duhet te konsultoni mje tuaj dhe te diskutohet per perdorimin e fillersave ne kete aderrna.al

 • Baby Botox

  Botoxi është një produkt kozmetik që përdoret për të reduktuar rrudhat dhe shenjat e plakjes në fytyrë. Ai është një lloj toksine të prodhuar nga bakteri i njohur si Clostridium botulinum. Megjithëse mund të tingëllojë e frikshme, në dozat e përdorura për qëllime estetike, botoxi është i sigurt dhe i aprovuar nga autoritetet shëndetësore për përdorim në trajtimin e rrudhave mimike. Ai vepron duke paralizuar përkohësisht muskujt në zonat e aplikimit. Ky efekt i paralizësimit ndihmon në zvogëlimin e kontraktimit të muskujve dhe zbutjen e rrudhave. Përdorimi i botoxit ngadaleson shfaqjen e rrudhave në zonat si qepallat, mesi i ballit dhe kraharorët.

  Në klinikën tonë, ofrojmë trajtimet me botox të kryera nga ekspertë të specializuar në fushën e estetikës. Përdorimi i botoxit mund të ofrojë rezultate të shkëlqyera për ata që dëshirojnë të zvogëlojnë rrudhat dhe të përmirësojnë pamjen e tyre. Para se të filloni trajtimin me botox, një konsultim paraprak me një specialist do t’ju ndihmojë të kuptoni më mirë procedurën dhe të vendosni nëse është e përshtatshme për ju.

  Ne jemi këtu për të ofruar trajtime cilësore dhe për të ndihmuar klientët tanë të arrinë pamjen dhe vetëbesimin që dëshirojnë.

 • Bark

  Skulpturimi i vitheve EM SHAPE Pro me kater opsionem per rezultate vertet te dukshme:

  EMSHAPE PRO teknologjia me e avansuar ofrohet ne Best in clinic me mbi 13Tesla fuqi per rezultate fatastike. Permes perdorimit te pulseve elekteomagnetike behet formesim i muskujve dhe eleminimi i rrudhave.

  Nje sesion eshte i barasvlefshem me 20 000 pompa.

  – Mesatarisht 19% redukton dhjamin.

  – 16% ose me shume rritet muskulare.

  – Rritet per 5 here metabolizmi.

  – Zvogelim deri ne 4cm i belit

  – Ndarja muskulore ne abdomen reduktohet me 11%.

  – 80% e pacienteve verejne efekte te dukshme ne liftingun e vitheve

  Pas sa kohe do ta shoh efektin e Emshape?

  Koha ideale qe ta shihni efektin eshte 4-6 jave pasi t’i keni mbaruar 4 sesionet. Por sinqerisht, jane pare rezultate te dukshme disa dite pas mbarimit te sesioneve, e rezultatet me te mire jane verejtur pas 1-2 jave pasi te kene mbaruar sesionet. Me pas do te vazhdoni javeve ne vazhdim te shihni permirsime te efektit duke i ndjekur hapat e post-tretmanit me stil aktiv te jetes, ushtrimeve dhe te ushqyerit mire.

  Rezultate fantastike ne vetem 4 seanca.

 • Kembet

 • Krahet

 • Vithet

 • Solar

  Ne kemi kuptuar që çdo individ ka një preferencë të veçantë për ngjyrën e lëkurës kur vjen puna te bronzimi. Për këtë arsye, ofrojmë një zgjidhje inovative që ju lejon të keni një ngjyrë të bukur bronzimi të përshtatshme për ju.

  Çfarë e bën solarin tonë të veçantë?

  Zgjedhja e Ngjyrës: Ne e kuptojmë rëndësinë e një ngjyre të bukur dhe natyrale të bronzit. Për këtë arsye, ofrojmë një gamë të gjerë të ngjyrave të bronzit që përshtaten me ngjyrën tuaj natyrale të lëkurës dhe preferencat personale. Ju mund të zgjidhni ngjyrën që ju pëlqen dhe që ndjehet më autentike për ju.

  Efikasitet dhe Siguri: Metoda jonë e solarit të personalizuar siguron një përpunim të përsosur të lëkurës tuaj, duke përshpejtuar procesin e bronzimit dhe duke siguruar një ngjyrë të qëndrueshme. Produktet tona janë të sigurta dhe të cilësisë së lartë, duke siguruar një përvojë të komoditetshme dhe të këndshme.

  Konsultim Profesional: Specialishtë tanë të kualifikuar janë këtu për të ju ndihmuar të zgjidhni ngjyrën e bronzit që përshtatet më së miri me tipin tuaj të lëkurës dhe preferencat tuaja. Ata do të ofrojnë këshilla të personalizuara dhe udhëzime për kujdesin pas trajtimit.

  Përshtatje për Evente Speciale: Nëse keni një ngjarje të veçantë, festë, ose çfarëdo rastesh të rëndësishme, solar i personalizuar mund të sigurojë një pamje të përsosur dhe një ngjyrë të qëndrueshme bronzimi për të ndjesh veten më të sigurt në çdo kohë.

  Për të mësuar më shumë rreth mundësive të solarit të personalizuar dhe për të rezervuar një sesion, na kontaktoni sot. Bashkohuni me ne për të pasur një bronz të përsosur që shkëlqen në ngjyrën tuaj të preferuar!

 • Sauna slim

  Sauna Kapsule Dobsim
  Sauna Kapsule
  Trajtimin e sauna capsule ne kliniken @migena_krifsa_best_in_clinic

  A. Energjia termike
  Valet ngrohese kan efekt në indin dhjamor nënlëkuror, duke djegur dhjamin dhe duke e hequr ate me djersë, brenda nje tretmani 20 ~ 30 minutash, 600 kalori konsumohen të cilat jane te barabarta me vrapimin prej 10 000 metrash.
  Temperatura është deri në 90, e dobishme për të përmirësuar qarkullimin limfatik, për të hequr toksinat dhe ujin e panevojshëm; përveç kësaj, është efektive për të trajtuar artritin dhe reumatizmin gjithashtu.
  6 Vmax cartridge (koka)
  fizike dhe shpirtërore.
  B. Esenca
  Lloje të ndryshme të esencave të bimëve futen në organet e brendshme, duke fituar efekte kuruese
  C. Terapia LED :
  Dermals Capsule ka 8 LED drita terepautike: red, purple, blue, blue/green, green, yellow , formojnë një burim të veçantë drite terepautike, dhe stimulojnë metabolizmin e qelizave, trajtojne problemet me lekuren bazuar në konceptin e ri të terapisë optike.
  D. Anionit
  Një sasi e madhe e anioneve janë veçanërisht të dobishme për të rimodeluar lëkurën tuaj dhe për të relaksuar muskujt.
  E. Sistemi sterilizues me ozon:
  Pastrimi i plotë i poreve, duke hequr metalet e rënda toksike

 • Presoterapi

  Sweeper Presoterapia perdoret ne abdomet per 30 min, energjia e arritur ne kete kohe trajtimi eshte e barabarte me 150 ushtrime te barkoreve. Sweeper presoterapia ndikon ne ngritjen e qarkullimit te brendshem permes dhomezave te ajrit te cilat vendosen ne zonen e belit, permes tkurrjes dhe zgjerimit ne menyre qe te thithin toksinat dhe ti nxjerin jashte trupit, duke ndikuar direkt ne uljen e shtreses dhjamore.
  Pajisja ndikon ne qarkullimin e linfes, nxjer jashte tepricen, ne dallim nga vigratoret Sweeper ben pershtatjen e presionit te ajrit ne menyre qe te beje rialokimin e yndyres.
  Valet e ajrit jane te buta dhe nuk demtojne klientin, perkundrazi ndikon ne relaksimin e klientit.

  Karakteristikat:
  * Sistemi dixhital i kontrollit te frekuencave siguron energji te barabarte ne te gjitha pjeset dhe sasia e energjise eshte precize, pra nuk ka ndonje rrezik per demtimin e klientit.
  * Nje trajtim zgjat 15-30 minuta.
  * Trajtimi eshte plotesisht pa dhimbje, nuk ka efekte anesore. Rezultatet jane afat gjata.
  * Rezultatet jane te dukshme shume shpejt dhe nuk eshte e domosdoshme hyrja ne diete ekstreme.
  * Rekomandohen 5-7 seanca.

 • Plazma prp

  Plazma prp
  Trajtimi PRP eshte nje nder procedurat me te kerkuara, sepse eshte e sigurt, nuk shkakton dhimbje dhe eshte efektive per eliminimin e rrudhave te lekures , gropezaave te syve , por jo vetem. Kjo teknike u zbulua ne vitin 1952 dhe qe atehere eshte perdorur per qellime te ndryshme duke perfshire zvogelimin e peshes trupore si dhe eliminimin e shtresave yndyrore dhe celulitin.

  Aplikohet ne mjekesine estetike me qellim te rigjenerimit te lekures, hidratimit intensiv, kthimin e elasticitetit, tonusit dhe shkelqimit.

  Realizohet ne kushte ambulatore dhe pa asnje lloj anestezie..Rezultatet te cilat arrihen jane optimale

  Gjate trajtimit PRP mund te injektohen perberesit, si: vitaminat, mineralet, aminoacidet, acidi hialuronik, antioksidante etj duke nxitur qarkullimin e gjakut dhe sistemin imunitar qe te krijojne efekt pozitiv biologjik dhe te eliminojne çrregullimet fiziologjike.